• bcaliskan@status.com.tr
  • Gersan Batı sitesi 2320 cadde No.35 Yenimahalle/Ankara
 Boyalar Neden Önemlidir?

Boyalar Neden Önemlidir?

Boyalar, dünyamızı renklendirmek ve ruh halimizi iyi bir noktaya taşımanın yanı sıra çok önemli noktalarda da insan hayatına katkı sağlamaktadır. Eğerki boyalar olmasaydı dünyanın iklim dengesi ve havadaki oksijen oranıyla beraber bütün yapılarımız paslanır ve parçalanırdı yanı boyalar bu yapıların ayakta kalmasına ve korunmasına yardımcı olur. Eğer boyama işlemleri çevre ve doğa bilinci ile kurgulanırsa insanlığın devamında büyük katkı sağlamaya devam edecektir.

Bunun yanı sıra eğer ki hidrodinamik gövde boyaları olmasaydı gemiler suda ilerlemek konusunda daha çok enerji harcayıp daha çok karbon salınımı yapacaktı.

NACE International’ın Etki Çalışmasına göre, korozyon her yıl dünya ekonomisinde tirilyonlarca dolar zarar getiriyor. Antikorozif boyaların kullanımıyla bu zararın önüne geçmek mümkün.

Pasif yangın koruma boyalarının kullanımı her apı için çok önemlidir. Çünkü boyalar yapısal çeliği yangından korur ve bu sayede yangın anlarında binaların daha uzun süre ayakta kalması ve ekiplerin müdahalesinin kolaylaşmasını sağlar. Can ve mal kaybını azaltır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.